Az ember legjobb barátai

Egy kutyának nem kell se luxusautó, se hatalmas ház, se drága ruhák, beéri egy útszélen talált bottal... Lehetsz gazdag vagy szegény, buta vagy okos, agyafúrt vagy tökkelütött a kutyádnak mindegy! Ő csak szeretet kér és ad!



images.jpgtz.jpg


                                          FOGKÖVESSÉG!

A fogak rendszeres ápolását már kölyökkorban meg kell kezdeni, igy elkerülhető lesz a fogkőképződés kialakulása. Kiskutyánk fogait a fogváltást követően rendszeresen, hetente egy-két alkalommal kutyáknak való fogkefe és fogkrém segítségével kell megtisztítani. Létezik speciálisan válogatott tengeri algákat tartalmazó porkeverék, diétás tápok, enzimtartalmú fogpaszták és rágócsíkok is erre a célra. Kíválóan megfelel egy nagy kifőtt vagy füstölt marhacsont is, melyet kutyánk nagy izgalommal fog rágcsálni. Kísérjük figyelemmel, hogy a fogváltás során minden tejfog kihullott-e mert a 8 hónapos kor után bentmaradt fogak már nem esnek ki maguktól és hosszabb távon, felfogva a lepedéket rontják a maradandó fogakat. Ezeket bódításban kell ez esetben eltávolítani. Sajnos ha elhanyagoljuk, kutyánk könnyen úgy járhat ahogyan azt a következő képeken látni lehet.

 

Féreghajtás kiemelt jelentőségű, mivel sokkal több embert és állatot érint, többet, mint gondolnánk. Maga a fertőzés tünetmentes és csak elég nagyfokú terheltség esetén okoz klinikai tüneteket. A féreg főleg az anyagcseretermékeinek kiválasztásával terheli meg a szervezetet, károsítja az egészséget. Általában nincsenek jellegzetes tünetek. Ami szóba jöhet az a fáradtság, nyomelem és vitaminhiány, fáradékonyság, állandó éhségérzet, visszamaradt fejlődés, fakó, ápolatlan szőrzet, erőteljesebb esetben hasmenés, bélsárrekedéssel váltakozva, hasi fájdalom, étvágytalanság, nyugtalanság, lehangoltság, ok nélküli súlyvesztés, tüdő, epe és hasnyálmirigy gyulladás, lesoványodás, végbélnyílás nyalása, szánkázás, idegrendszeri tünetek. A kölykök féreghajtását már két hetes korban el kell kezdeni, mert már ekkor peteürítő férgek lehetnek a.beagle-0008.jpg

OLTÁSOK KUTYÁKNAK!

A kiskutyák a megszületés után az anyatejjel az élet első 24 órájában nagy mennyíségű immunglobulint vesznek fel. Ezek a keringő ellenanyagok védik meg az újszülötteket a környezetben rájuk leselkedő vírusok, baktériumok támadásától. Ez a védettség azonban az idő múlásával csökken és 10-14 hetes korra teljesen eltűnik. Ekkora a kölyök teljesen fogékonyak lesznek a fertőző vírusos betegségek iránt ( parvo, szopornyica, fertőző májgyulladás..). Ezért fontos, hogy kutyánkat időben oltásban részesítsük. Természetesen az oltások nem védenek egy életen át így azokat évente ismételni kell mivel a betegségeket (elsősorban a szopornyicát) bármely életkorú állat megkaphatja de legveszélyeztetebbek a kölykök és az idős kedvencek. Csak kertben élő, nem sétáltatott állatok sem mentesülnek a fertőződés lehetőségétől mivel a betegségek cipővel (fertőzött székletbe, vizeletbe, váladékba lépéstől) is behurcolhatók, sőt egyesek cseppfertőzéssel (kerítésnél összeszagolás) is terjednek. Az oltási programok nagyrészt a vakcinákat előállító cégek ajánlásai szerint történnek. Rendelőnkben az Intervet által gyártott vakcinákat használjuk, és részt veszünk az Intervet garancia programban is.
Az oltásokkal egyidőben gondoskodni kell az állat féregtelenítéséről is mivel a parazitákkal fertőzött szervezetben a védőoltások nem képesek kialakítani a megfelelő védelmet. 

kutyak_010.jpg
   

Daganatok!

133deccacd21e0b22e36494bfb0e1948.jpg

Daganatok annak ellenére, hogy az orvostudomány az utóbbi idők-ben rengeteget fejlődött és egyre újabb és újabb módszereket dolgozott ki a rák gyógyítására, sajnos mégsem mondhatjuk, hogy a probléma megoldottá vált. Maga a ?rák? kifejezés több mint száz betegségfajtát takar, melyek közös vonása, hogy a rákos daganat a saját sejtjeink-ből, saját szervezetünk építőköveiből alakul ki. Az immunrendszer állapotának jelentős szerepe van azok működésében, mivel az eredetileg egészségesen működő sejtek degenerálódása vezethet a rákos burjánzáshoz. Testünket nagyon sokféle sejt építi fel, amelyek normális körülmények között szabályos ütemben szaporodnak. Ha azonban a normális sejtosztódási folyamat valami miatt felgyorsul, s a sejtek elkezdenek rendellenes mértékben osztódni, olyan újabb és újabb sejtek keletkeznek, amikre a szervezetnek tulajdonképpen nincsen szüksége ? ezek a felesleges, funkció nélküli sejtszaporulatok, szövethalmazok alkotják a daganatokat (tumor).
 A tumornak két fő fajtája ismeretes: jóindulatú és rosszindulatú. Előbbiek nem számítanak rákos betegségnek, rendszerint könnyedén, precízen eltávolíthatók, és általában nem újulnak ki. A jóindulatú daganatokból származó sejtek nem terjednek tovább a test más részeire, nem képeznek áttéteket, s ha csak valamilyen létfontosságú szervet nem akadályoznak a működésében, nem számítanak halálos kimenetelűnek.
Ezzel szemben a rosszindulatú daganatokat kóros, degenerált sejtek alkotják, melyek teljesen kontrollálatlanul és szabálytalanul osztódnak, a vér- és nyirokáramlás révén az eredeti, elsődleges (primer) daganattól a test egészen távoli részeire is átterjedhetnek, másodlagos (szekunder) daganatokat hozva létre. Az áttétképződés miatt pedig a rosszindulatú daganatok már igencsak veszélyesek az állatok életére nézve! Az egészséges sejt csak szükség esetén ? a növekedési fázisban, avagy az elhasználódott sejtek megújításakor ? osztódik, egyébként az osztódás időről-időre megáll. A rákos sejteknél viszont nem működik ez az osztódási tilalom, tehát a sejtek folyamatosan szaporodnak; előfordul, hogy egy-egy daganat mérete pár hét alatt megduplázódik.
Nagyon lényeges, hogyha bármilyen apró csomót felfedezünk vagy tapintunk kedvencünkön azonnal forduljunk állatorvoshoz, mert az időben eltávolított daganattal még megelőzhetjük az áttétképződést és akár meghosszabbíthatjuk állatkánk életét  sok szép, közösen eltöltött évvel.
Amit egy gondos gazda megtehet kedvence egészségéért az az, hogy legalább az elkerülhető betegségektől megóvja. Az ivarszervek daganatos megbetegedései pedig ilyenek!! Fiatalkori ivartalanítással mind a nőstények mind pedig a hímek ezirányú problémái könnyedén kiküszöbölhetők!




animals-116.gif




 






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 33
Heti: 49
Havi: 84
Össz.: 103 864

Látogatottság növelés
Oldal: Hasznos tudnivalók
Az ember legjobb barátai - © 2008 - 2024 - kiskutyik.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »